Akademia Aktorska "Artysta"...

Powstała z myślą o każdym, kto pasjonuje się aktorstwem, śpiewem i tańcem. Twórcami Akademii jest dwoje doświadczonych i czynnych zawodowo aktorów: Magdalena Kozikowska-Pieńko oraz Kornel Pieńko. Kadrę uzupełniają inni profesjonaliści: aktorzy, wokaliści, tancerze, charakteryzatorzy, operatorzy kamer, reżyserzy, czy scenografowie, którzy na co dzień pracują w teatrach oraz na planach filmowych.

Od czerwca 2015 Akademia Aktorska Artysta została wpisana do rzeszowskiego rejestru szkół i placówek niepublicznych, jako placówka wychowania szkolnego.

Nasi adepci grają w repertuarowych spektaklach Teatru im. W. Siemaszkowej u boku zawodowych aktorów oraz regularnie uczestniczą w nagraniach dla Polskiego Radia Rzeszów. Wśród nich:

– serial radiowy ”Drabina do nieba”

– słuchowisko ”Nalepa”, ”A był wśród nich Samarytanin”, „Zamkolandia”

– audycja dla dzieci ”Kolorowy mikrofon”

Co roku adepci Akademii Aktorskiej Artysta przygotowują premierowy musical, który jest zwieńczeniem rocznej pracy warsztatowej. Wśród dotychczasowych realizacji wymienić należy:

 • musical „Ingonyama to znaczy lew. Historia króla zwierząt” (premiera: czerwiec 2015)
 • musical „FAME” (premiera: czerwiec 2016)
 • spektakl muzyczny „Puchatek i Przyjaciele” (premiera: czerwiec 2017)
 • musical „GREASE” (premiera: czerwiec 2017)
 • musical „Mamma Mia!” (premiera: czerwiec 2018)
 • koncert musicalowy pt. ,,Muzyczny Wehikuł” (premiera: maj 2019)
 • koncert musicalowy z okazji 5-lecia Akademii Aktorskiej Artysta (czerwiec 2019)

Podczas tej realizacji adepci Akademii Aktorskiej Artysta wykonali 16 utworów z największych światowych musicali m.in. „Grease”, „Chicago”, „Hair”.

Akademia Aktorska Artysta jest szkołą musicalową zarówno dla tych, którzy planują w przyszłości występować na deskach teatrów muzycznych, wziąć udział w egzaminach do szkół teatralnych, jak i dla tych, którzy pragną rozwijać swój talent i pasję pod okiem profesjonalistów. Udział w warsztatach w Akademii Aktorskiej Artysta to także dla wielu osób spełnienie marzeń o występach na scenie.

 

 

Akademia Aktorska Artysta, to nie tylko nauka aktorstwa...

…a również nabywanie cech i podnoszenie poziomu umiejętności wykorzystywanych na co dzień:

 • rozwijanie umiejętności interpersonalnych i pracy w grupie
 • wzmacnianie punktualności, otwartości i śmiałości kontaktach z innymi oraz podczas wystąpień publicznych
 • rozwijanie spontaniczności, kreatywności i twórczego myślenia
 • zwiększanie świadomości własnego ciała
 • poprawa koncentracji, dykcji, zwiększanie zasobu słownictwa, ćwiczenie pamięci, wzbogacanie osobowości

Cechą, która nas łączy jest pasja i radość ze wspólnej pracy. Zwracamy uwagę na wrażliwość naszych studentów oraz ich umiejętności i predyspozycje. Cenimy sobie indywidualizm, ale najważniejsza jest dla nas grupa.

Dzieci, młodzież, dorośli – jeśli chcecie znaleźć swoje miejsce na deskach teatrów w tym teatrów muzycznych z radością Wam w tym pomożemy! Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą zajęć musicalowych i dotychczasową działalnością.

Dbając o edukację kulturalną naszych studentów organizujemy wyjścia do Teatru, tzw. spotkania teatralne.

 

w ramach cyklu spotkań Tete a Tete z Artystą do Akademii zapraszamy znane postaci sceny artystycznej. Odwiedzili nas już m.in.: Maciej Musiał, Gabriela Muskała, Sambor Czarnota czy Magda Grąziowska.